Oldal Infok

Sziasztok, ez az oldal a kutyákrol szól, ha nem vetted volna észre! Néhány dolgokat szeretnék kérni töletek:A Chatbe ne ugy irjátok hogy "Szerkesztő" mert van nevem:)(Vivii) Ne lopjátok el pl: fejléceket hogy nem kérdezitek meg a VK-ba! Ennyi lenne nyugodtan nézelődjél bátran ha bármi baj van irjatok az e-mailra! Köszönöm:)

Szerkesztő: Vivii

Nyitás: 2012.07.27

Zárás: Még nem tervezem

E-mail cim: nevelde.13@citromail.hu

Design Készitője: Vivii #3

Téma: Kutya, grafika

Ajánlott Böngésző: Mozilla Firefox

Napilátogatság: 10

 

 

 

Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Sport

Agility:

Az agility egy olyan kutyás ügyességi sport, amely leginkább a lovas díjugrató versenyre emlékeztet. A 70-es évek végén Angliából indult hódító útjára, ahol a kutyakiállítások programjának színesítésére találták ki. Mivel nemcsak a szakértők, hanem a nagyközönség körében is rendkívüli sikert aratott az új show-műsor, hamarosan önálló program vált belőle. Egymás után rendezték a versenyeket, már nemcsak Angliában, hanem szerte Nyugat-Európában is. óriási előnye a többi kutyás sporttal szemben, hogy nem csupán néhány fajta speciális képességeit méri fel, hanem mérettől és fajtától függetlenül szinte majdnem minden kutya részt vehet benne. Az agility lényege, hogy minél kevesebb hibaponttal kell minél gyorsabban végigfutni, ugrani, kúszni a kutyának a pálya akadályain egy előre meghatározott útvonalon. A három legfontosabb tulajdonság, amit ez a sport megkíván a kutyától, az ügyesség, a gyorsaság és az irányíthatóság. A hagyományos akadályokon kívül található néhány érdekes, szokatlan elem is a pályán, mint például a hinta és a szlalom. Ezek begyakorlása kezdetben ugyan több gyakorlást igényelnek, később azonban igen látványos részévé válnak a versenyeknek.Az agility a gazdák számára is igazi sport, hiszen a követendő irányt mutatva ők is végigfutják a pályát, méghozzá nem kis sebességgel. Hiába vesz hibátlanul a kutya minden akadályt, óhatatlanul időt veszít, ha a gazdára kell várnia. Rendkívül fontos az ember és állat közötti összhang, ugyanis ha a kutya egy parancsot, jelet félreért vagy figyelmen kívül hagy, és így rossz sorrendben halad át az akadályokon, akkor bármilyen ügyes és gyors is, kizárják a további versenyből. Minden futamon eltérő a pálya rajzolata, hossza, szintideje. Tehát a követendő irány és az akadályok sorrendje minden egyes alkalommal más és más. Ezeket a versenyt megelőzően a bírónak kell meghatároznia. Mielőtt a kutyát elkezdenénk az agility akadályokkal megismertetni, szükség van arra, hogy bizonyos szintű alapkiképzésben részesüljön. Meg kell tanulnia az agility gyakorlásához nélkülözhetetlen vezényszavakat és azt is, hogy ezekre gyorsan kell reagálnia. Ahhoz, hogy a pályán kutyánk irányíthatóvá váljék néhány alapgyakorlat elsajátítása feltétlenül szükséges (behívás, előreküldés, körbe küldés, lábhoz hívás, ültetés, fektetés, állítás, kúszás, akadályugrás (alacsony, tömör akadályon) Tudjuk, hogy az agility pályán, az érdekes akadályok szinte csábítanak a kipróbálásra. Mire ezeket a feladatoknak a végrehajtását a kutya elsajátítja már közel egy éves. Fiatal kutyákat nem célszerű 60 cm-es akadályokon, karikán ugratni, amíg csontozatuk kellően meg nem erősödött. Nagytestű fajtáknál, ha túl korán kezdjük az egyes akadályok tanítását, akár sérüléseket is szerezhetünk kedvencünknek. Természetesen vannak olyan akadályok ( kukac, palánk, palló stb.) melyek tanítását már fiatal korban is el lehet kezdeni.  

 

Cani-cross:

3 / 4Talán nem olyan sokan ismerik a kutyával történő futás szabályait, noha biztos vagyok benne, hogy sokan vagyunk azok, akik több futóedzésre magunkkal visszük a kedvencünket. A canicross lehetőséget nyújt arra, hogy négylábú társunkkal együtt versenyezzünk és szórakozzunk! Tehetjük ezt az egyéni felkészülésünk menetébe illesztve szórakozásból, vagy akár önálló műfajként is! A canicross francia eredetû sportág. E sportágban a kutya és az ember együtt fut a kijelölt versenypályán egy pórázzal összekötve. A feladat: minél hamarabb megtenni a versenytávot a futóverseny szabályai szerint, végig együtt. Az első világbajnokságot 2002-ben rendezték Ravennában, így nem beszélhetünk nagy múltról a canicross kapcsán. A szabályai egyszerűek, és a felszerelésre sem kell sokat költeni, így kipróbálhatja szinte bárki.

A verseny főbb szabályai:

Nem okozhatnak nagy problémát, még akkor sem, ha a kutyusunk nem éppen a legszófogadóbb fajta. A futó a derekára erősít egy, megfeszített állapotban maximum 2 m hosszú, lehetőleg rugalmas kötelet, melynek másik vége a kutya hámjához kapcsolódik. Az eb életkora nem lehet egy évnél fiatalabb, elkerülendő a túl fiatal egyedek terhelés okozta sérüléseit. A verseny előtt kérhetik az állat oltási könyvét, ami így nem árt, ha nálunk van és naprakész. Ezen felül felelősséget kell vállalni, hogy kedvencünk nem fog rátámadni más kutyákra és senki testi épségét nem veszélyezteti. A verseny során a kutya halad elöl, míg a gazdája követi, de a tempót a gazdi diktálja. A szabályok értelmében a kutya nem kerülhet a gazda mögé olyan formán, hogy a gazdi húzza őt. Ezek a kihágások először figyelmeztetéssel, később kizárással szankcionáltak. Ennek megfelelően a célvonalon a kutya áthaladása számít, nem pedig a futóé. A kutyát eleinte a póráz irányításával és hanggal, később pedig csak vezényszavakkal irányítjuk. Meglátjuk, a kutya gyorsan fog tanulni és hamar rá fog jönni, mikor merre kell menni.

milyen a megfelelő kutyafajta:

Ezt a kérdést csakis magunknak kell feltenni: nekünk mi a megfelelő fajta?81919-lululemon-askarunner-runner-692808-o.jpg Ha azért vásárolunk kutyát, hogy legyen motivációnk elkezdeni futni, akkor egy nyugodtabb fajta is megteszi, míg ha versenyeznénk is, akkor megfelelőbb egy aktív, nagy mozgásigényű eb. Nagyon élvezi a futást az összes vadászatra tenyésztett eb, de a szánhúzók és egyes juhászkutyák is lankadatlanul tartják a tempót. A legfontosabb, hogy a kutya jól érzi magát, ha a gazdival töltheti az időt. Figyeljünk azonban arra, hogy a kutya nem izzad, csak a nyelvén keresztül képes hűteni magát, ami sokkal lassabb, mint a mi bőrünk és az izzadás. Egy rövidszőrű vizsla jól tűri a 15-20 fokban a 40-50 perces edzéseket, (hosszabbra én sem mertem vinni – szerk.), de egy „szőrösebb” kutyus bizony akár 15 fokban is igen szenvedhet a melegtől! Megfelelő fajták lehetnek (a teljesség igénye nélkül): vizslák, szetterek, labrador, husky, spánielek, akita, beagle, retriverek, németjuhász, skótjuhász, stb.

DogDancing:

A dog dancing viszonylag fiatal, alig több mint tíz éves múltra visszatekintő kutyás sport. Több névvel illetik világszerte pl. canine (k9) freestyle, doggy dancing, freestyle obedience, stb. Van, aki lefordítja a saját nyelvére (Tanz mit dem Hund, tanec se psem), mi viszont úgy gondoltuk, hogy - az agilityhez hasonlóan - megtartjuk az eredeti elnevezést.Az angol kifejezés szó szerinti fordítása - kutyatánc - amúgy sem fejezi ki szabatosan a tényleges tartalmat; magyar nyelven leginkább a "kutyás szinkronmozgás zenére" meghatározással lehet körülírni.

Mi is a dog dancing:

A dog dancing lényege, hogy a kutya és felvezetője látványos elemekkel átszőtt, leginkább fegyelmező gyakorlatokra, szabadon követésre emlékeztető kűrt mutat be zenére, ami nagymértékű koncentrációt és tökéletes összjátékot követel mind a kutya, mind az ember részéről. Az előadás csak úgy lehet harmonikus, ha mindkét partner teljes odaadással erre törekszik.A bemutatót több tagból álló zsűri pontozza, a műkorcsolyázásban megszokott rendszerhez hasonlóan: technikai kivitelezés és művészi érték szempontjából. A sport alapja az obedience (az engedelmességi gyakorlatok magas szintű művészete) volt. Az ötlet, hogy obediencet zenére is lehet gyakorolni, már vagy húsz éve megszületett Európában és a tengeren túlon egyaránt. Az észak-amerikai források szerint Dawn Jecs, az európaiak szerint a neves angol kutyakiképző, obedience és agility versenyző, Mary Ray mutatott be először nagyközönség előtt kutya-ember páros számára koreografált zenés előadást.

Obidience:

Örvendetes, hogy egyre több nem őrző-védő fajtájú kutyákkal foglalkoznak alapkiképzésen a kutyaiskolákban. Bizony ezeknek a fajtáknak a továbbképzésében általában nem jelent megoldást az IPO sport. A BH vizsgarendszer Magyarországon nem tudott kellően elterjedni, így sok tehetséges és szorgalmas páros esik el a lehetőségtől, hogy kutya és gazda együttesen, mindig új célokat kitűzve tanulhassanak.
Az agility sport, bár nagyon népszerű, komoly anyagi befektetést igénylő eszközbeli és tárolási feltételei vannak. Sajnos az aktív kutyások és kutyák nagy hányadának a fizikai vagy egészségi állapota nem teszi lehetővé ennek a sportnak az űzését.
Erre a problémára nyújt igazi és hathatós megoldást a már Magyarországon is hivatalosan, az FCI által elfogadott szabályzatrendszerrel rendelkező OBEDIENCE SPORT, mely világszerte egyre népszerűbb, mert:

  • Jól illeszkedik az alapengedelmességi kiképzéshez.
  • Alacsony a felszerelés-igénye.
  • A szokványos kutyaiskolai pályán oktatható.
  • Mivel fegyelmező sport, a szemléletét a "hagyományos" kutyássportokat ismerők is könnyebben elfogadják.
  • Nincs előre lefektetett, akár lépésszámokat is meghatározó koreográfiája, csak egymás után végrehajtandó engedelmességi feladatok.
  • Bármilyen fajtájú vagy termetű kutyával űzhető, mert az akadály magassága a kutya testméretéhez igazított.
  • A gazdáknak hamar sikerélményt nyújt a Magyarországi Obedience Vizsgarendszer-ben való munka.
  • Az aktív és hobbi versenyzők sok program közül választhatnak, igaz egyenlőre csak a szomszédos országokban, de reméljük hamarosan itthon is.
  • Az OBEDIENCE megbecsültségét jelzi, hogy mint versenysportág minden évben helyet kap mind az FCI világkiállításokon, mind a Crufts-on.
  • Az OBEDIENCE sportot már az egész világon űzik Japántól Európán és Anglián át Amerikáig.

Dog Frisbee:

A városi kutyák számára eléggé korlátozottak a lehetőségek mozgásigényük kielégítésére.Ha kutyánk számára szeretnénk megadni minden szempontból a legjobb életet, mindenképpen gondoskodnunk kell számára megfelelő mozgásról, tevékenységről.Ennek számtalan módja van, sok kutyaiskolán találhatunk lehetőséget a sportolásra.Azok számára, akik nem tehetik meg, hogy szervezett foglalkozásokra járjanak, kiváló lehetőséget kínál az egyik legújabb sport, a kutyás frisbee.Első hallásra talán furcsa, hogy a műanyag korong dobálását sportnak nevezzük,ám a következőkben láthatjuk, amellett,hogy kiváló szabadidőtöltés és játék, még igazi versenysportként is űzhetjük a frisbee-t. A kutyák alapvető tulajdonsága az apportkészség, vagyis a legtöbb kutya kifulladásigképes a gazdi által eldobott labdát,vagy bármiféle tárgyat újra és újra visszahozni. Ez a tulajdonság alapozza meg, hogy a frisbee ilyen kiváló játéklehetőséget nyújt kutyáinknak.A játék a tengerentúlról érkezett hazánkba, ott már több mint tíz éve rendeznek világbajnokságot is, de számtalan kutya számára ez a hétköznapok mozgásának legjobb lehetősége.A frisbee egyik nagy előnye, hogy tulajdonképpen nem kell hozzá semmi, csak egy jó kedvű, mozgékony kutya, és néhány kutyák számára gyártott korong. Ez azért fontos, mert a kutyás korong olyan anyagból készül, ami nem törik, és nem okoz sérülést a kutyának. A frisbee-t bárhol gyakorolhatjuk, ahol elég hely áll rendelkezésre a dobáshoz. A játék lényege, hogy a kutya még a levegőben elkapja a korongot, és igyekezzen vele vissza a gazdihoz. A legtöbb kutya a maga örömére hamarosan rájön, hogy még izgalmasabb a dolog, ha felugrik, és a levegőből halássza le a frisbee-t, ezért aztán akrobatikus produkciókat is bemutatnak. A játék így kiválóan alkalmas a napi mozgás mellett szervezett sportolásra is.A frisbee sportnak több változata ismert, ebből hazánkban először kétféle módozatot vezettünk be. Az úgynevezett távolsági verseny egy 40 méter hosszú pályán zajlik, amely különböző pontértékű sávokra van bontva. A legtávolabbi sáv a legmagasabb pontértékű. A játékban egy perc áll rendelkezésre, ez alatt az idő alatt kell a korongot minél többször minél távolabb dobni, és a kutyának a levegőben elkapva visszahozni.A másik ágazat a szabadstílus. Itt másfél perc alatt kell mindenféle játékos, akrobatikus ugrásokat bemutatni, zenei aláfestéssel, mint egy tánc, vagy műkorcsolya kűrben.A frisbee varázsa abban rejlik, hogy bármilyen kutyával játszható, aki szeret futni, ugrálni, és a pár perces játéktól a versenyig a kutyának mindig csak egy kellemes élmény a gazdájával együtt töltött idő.

 

Flyball:

A flyball nevezetű sport 1970-ben indult útjára, amikor egy kaliforniai férfi, Herbert Wagner kifejlesztette első teniszlabda kilövő szerkezetét. A legenda szerint Wagner a Johnny Carson Show keretében mutatta be először "tudományát". Nem sokkal ezután a kutyakiképzők és a kutyás klubbok is elkezdték használni a gépet.Az egyre népszerűbbé váló flyballt először Toronto-Detroit környékén kezdték sportként űzni, mely persze egyben jó móka is volt a kutyák számára. Hamarosan megalakult a North American Flyball Association (NAFA), amelynek világszintű fennhatósága van a világ összes flyball klubja felett. Néhány helyi versenyt követően 1983-ban meg is tartották az első nagy Flyball versenyt.

Hogyan tanítsuk:

Az alapok elsajátításához nem szükséges flyball gép, akár otthon is meg lehet tanítani a kutyának azokat a mozgásformákat, amik a sport szabályszerű gyakorlásához vagy akár versenyzéshez szükségesek.

  1. Először is el kell jutni az engedelmesség egy bizonyos szintjére - a kutyának legyen biztos behívása.
  2. Következő lépés az apportírozás megtanítása, a készség fejlesztése.

Ha még nem tud apportírozni a kutyus, akkor legjobb hely a tanításra a folyosó vagy az előszoba. Ezzel egyrészt kizárjuk a zavaró tényezőket, a kutya nem tud elkószálni, nem zavarják meg a különböző illatok, ezáltal csakis ránk és a labdára fog koncentrálni. Másrészről a folyosón való tanítás a majdani versenypálya vonalát mintázza, a kutya nem tud kitérni oldalirányba és megszokja, hogy nyílegyenesen fusson a géphez majd onnan vissza a gazdához.Gurítsuk el a labdát és mikor a kutya rávetette magát hívjuk egyből magunkhoz. Amint visszatér jutalmazzuk meg valamivel, amit nagyon szeret (párizsi, huzakodás ronggyal stb.). Fontos, hogy először csak keveset gyakoroljunk, ne dobjuk túl messzire a labdát és tartsunk kis szüneteket az eldobások között! Egy-két sikeres visszahozás után játsszunk valami mást a kutyával, botozzunk, rongyozzunk, vagy hagyjuk szaglászni. Tegyük változatossá és élvezetessé ezt a játékot, hogy a kutya megszeresse!

Használjuk a verseny szavakat:

Célszerű kezdetektől fogva olyan vezényszavakat használni, amiket majd "élesben" is fogunk például "futás!", "hozd!". A labda megszerzése után egyből hívjuk a kutyát, a leggyorsabb általában, ha a nevét mondjuk. Ha a kutyánk már ügyesen hozza vissza a labdát, kezdjünk el használni egy olyan vezényszót is, ami jelzi a kutyának, hogy hamarosan elindulhat a labdáért, például "Figyel!". Fogjuk meg gyengéden magunk előtt, gurítsuk el a labdát, készítsük fel, hogy hamarosan nekiiramodhat ("Figyel!") és amikor a labda már majdnem megállt engedjük el a kutyát a "Hozd!" vezényszóval. Fontos, hogy ugyanolyan sebességgel szaladjon vissza hozzánk, mint ahogy odafelé tette.Ezt pedig úgy érhetjük el, hogy tovább lelkesítjük, a labda megszerzését követően folyamatosan hívjuk és elfelé futunk tőle, akár még hátat is fordíthatunk. Amikor a kutya utolér bennünket, feltétlenül jutalmazzuk meg egy másik labdával, jutalomfalattal vagy a kedvenc játékával. Mindig labdázzunk egy kicsit úgy is, hogy nem tartjuk vissza a kutyát, ügyeljünk arra, hogy ne unja meg amit csinál.Ha már mindez jól megy, szépen fokozatosan elkezdhetjük hozzászoktatni ahhoz, hogy labdával a szájában akadályt ugorjon. A folyosó/előszoba közepére helyezzünk el egy nagyon alacsony ugró akadályt, így szinte észrevétlenül tanulja meg, hogy akadályokon keresztül fusson el a flyball gépig, majd onnan vissza. Játsszunk különböző méretű és anyagú labdákkal, hogy a kutyus megtanulja, hogy minden fajta labdával ugyanazt a feladatot kell végrehajtani.

Szánhúzó kutyák:

Jól tudjuk, hogy minden kutya szeret futni, mozogni, ám a sok fajta között van olyan típus, amely kifejezetten szánhúzókutya. Ezek az alaszkai malamut, a samoyed, a grönlandi kutya, és szibériai husky. Ők genetikailag kizárólag erre „szakosodtak” a múlt során, tehát mind testfelépítésükben, izomzatukban és viselkedésükben a legalkalmasabbak a szánhúzásra.Világszerte, sőt hazánkban is a versenyzés két formában létezik:Az egyik minden fajta, sőt keverék kutyákkal, törzskönyv nélkül is lehetővé teszi a fogathajtást, ez az IFSS/ESDRA irányvonalát követi.A másik a kifejezetten törzskönyvezett szánhúzó fajtákkal versenyeztet, a „legtehetségesebb”’ fajtát, a huskykat külön kategóriába indítva.Ez lehetővé teszi, hogy az inkább kitartó, ám kicsit lassúbb fajták ne szenvedjenek hátrányt a rövidtávú versenyeken, egyenlő esélyekkel álljanak rajthoz.Hazánkban az ÉSZKSK, mint a világszervezet (FISTC) magyarországi tagja képviseli ezt az irányvonalat.Mind a fajtatiszta, mind a másik rendszer szerinti világszervezet rendez rövidtávú (sprint), középtávú (mid. distance) és hosszú távú „maratoni” versenyeket. Hazánkban eddig csak sprint versenyeket rendeztek, nyilvánvaló okokból, ugyanis az éghajlati és terepviszonyaink nem ideálisak ehhez.A leghíresebb hosszú távú versenyek az Iditaroad, melyet a híres „szérumfutam” emlékére rendeznek meg ma is, Európában az Alpinroad a legnagyobb erőpróba.Mivel szánhúzó sportról van szó, ezért most a fajtatiszta szánhúzókutyákkal való sportolás néhány alapvető tudnivalóját ismertetjük, a hómentes versenyzési lehetőségekkel bővítve.Rajthoz állni csak egy évnél idősebb (egyes versenyeken 18 hónapos kor az előírás), FCI törzskönyvvel, érvényes oltásikönyvvel rendelkező kutyával lehet. A szabályos felszerelést (kötélzet, forgókarabinerek, párnázott speciális sporthám, szánok, edzőkocsik fékei, és a sérült kutya szállító zsák), a kutyák kondícióját, oltásait, a fajtatisztaságot és a törzskönyveket is ellenőrzik.Havas időszakban szános fogatok versenyezhetnek kutyák száma (2, 4, 6, 8, open) és fajtája szerint kategorizálva (külföldi Eb, Vb futamokon különböző távon), a pulka kategória az, melyet választhat egy ill. két kutyával versenyezni vágyó. A síjöring szintén 1 vagy 2 kutyás kategória.Mindkettőnél a hajtó sífutó, a különbség az, hogy a pulkánál a kutya egy kisebb szánt is húz.Hómentes időben (hazánkra ez a jellemzőbb) a kutyafogatok szán helyett a jól bevált kerekes edzőkocsikkal rajtolnak, a pulka megfelelője a kerékpáros-kutyás kategória, a síjőringé pedig a kutyás-futó (ebben a kategóriában külön indítjuk, díjazzuk a női és férfi és gyerek versenyzőket).
Magyarországon jelenleg a fajtatiszta versenyek rendezésére, a szükséges világszervezeti tagsággal (FISTC), az ÉSZKSK. jogosult, e magyar egyesület tagjai vehetnek részt, hazánk színeiben a FISTC Eb és Vb futamokon.
Az eddigi tapasztalatok szerint ez a sportág sem a hajtóra, sem a kutyákra nézve nem veszélyesebb, mint bármely más. A költségek szemszögéből viszont az egyik legdrágább sportok közé tartozik a kutyafogathajtás.Minden esetre nagyon fontos a felszerelések műszaki állapotának tökéletessége, a kutyák edzéstervének elkészítése, a szezon kezdetkor a fokozatosság elvének betartása, a megfelelő minőségű takarmányozása a kutyáknak, figyelembe véve a „pihenő” és „aktív” időszakokat.Az eredményekre kihat a hajtó és a kutyaközti kapcsolat. A szánhúzófajták felkészítésénél és versenyeken is szigorúan tilos a durva, agresszív bánásmód, ilyen esetben a hajtót kizárják a versenyzésből. Nagy melegben (15-18 fok felett) ne dolgoztassuk a kutyákat.Mindenesetre már a kutyák szállításánál is figyelnünk kell néhány dologra. A 4, 6, 8, esetleg több kutya biztonságos szállítása speciális boxos utánfutókkal történik, fontos ezek boxainak a megfelelő mérete és szellőzése. Figyelni kell arra is, ha a boxba ugrik a kutya, nehogy egy rossz mozdulat következtében izomhúzódást szenvedjen. Az óvatosabb hajtók inkább maguk teszik a helyükre a kutyáikat. Az úgynevezett stake-out lánc a startok előtt és után a kutyák kikötésére szolgál. Jó ha a fogat handlere (segítője) a kutyák mellett tartózkodik. Előfordult már hogy kutyák a verseny előtti felfokozott idegállapotukban összeverekedtek, vagy lábukat betekerték a láncba. Ez sajnos kisebb nagyobb sérüléseket eredményezhet, mely meghiúsíthatja versenyzést. Figyelni kell a verseny-, ill. az edző pálya talajának minőségére. A sérült kutyát a futam alatt, minden estben az erre alkalmas légzőnyílással ellátott betegszállító kutyazsákba kell tenni és ebben szállítani a célba. Soha ne futtassuk kutyánkat aszfalton, murvás vagy sziklás talajon. Jeges vagy érdes, fagyott felületű havon alkalmazzuk a speciális, erre a célra kifejlesztett kutyacipőket. A kutya lába a fogat „futóműve”, a talpak sérülése nagyon nehezen gyógyul és az egész versenyszezonra kihathat.Nagyon kell figyelnünk a sprintkutyák folyadék szükségletének óriási mértékű növekedésére. Az edzések és versenyek időszakában, a folyadék és energiaigény akár hatszorosa is lehet, a passzív időszakban fogyasztott mennyiségnek. A versenyek általában reggeli starttal indulnak. Gyakori probléma, hogy az éjszakai és szállítás alatti mozgás csökkenés következtében a verseny futam közben indul be a belek aktív működése,
melyet tetéz egy felfokozott idegi állapot, így előfordul, hogy ilyenkor kényszerül a kutya székletürítésre. Ezért futam előtt már soha ne etessük a kutyákat, és főleg figyeljünk oda, arra, hogy mit adunk neki (egy hasmenés perceket ronthat az futott időn). Nem elhanyagolható az eredmény szempontjából a hajtó kondíciója, nem mindegy, hogy az emelkedőkön tud-e segíteni a kutyáinak, vagy sem.A sport nem csak a profiké! Mindenki elkezdte valahogyan, könnyű kedvet kapni a versenyzéshez. Ha megfelelő segítséggel fog hozzá, hamar eredményessé válhat, kitartással, szorgalommal mindenki. Sportegyesületünk rendszeres időmérő edzésekkel, szakmai tanácsadással várja a hobby, vagy kezdő sportolókat is.

 

Home

Dogs

Design

Extras

Tutorials

Versenyek

Klub

VK-HK-PK

chat

hirdetés

Itt te is hirdetheted az oldalad néhány kreditért. Hetente mindössze 2 kreditért, ha havonta akkor 5 kreditért, ha örökre akkor mindössze 15 kredit! Ha megtetszett valamelyik ötlet akkor irj az e-mailra nevelde.13@citromail.hu

elitesite

Ha szeretnél jelentkezni akkor a chatbe, vagy a vk-ba!

gggggg

ggg

ggggggggg

ggggggggg

ggggggggg

ggggggggg

ggggggggg

ggggggggg

ggggggggg

ggggggggg

topaffies

||onedirection||domike|| Nóryyy ||

|| ? || ? || ? ||

|| ? || ? || ? ||

|| ? || ? || ? ||

|| ? || ? || ? ||

 

Számláló
Indulás: 2012-07-05
 

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?